Případová studie zákazníka ARKOV, spol. s r.o.

Informační systém, který ARKOV původně využíval, byl primárně orientován na skladové hospodářství, účetnictví a mzdy. S růstem firmy a díky konkurenčnímu prostředí se stále více projevovala potřeba důsledné orientace na zákazníka a zvyšování úrovně zákaznického servisu – nabídka relevantních služeb, rychlé odbavení zakázky. Dalším důvodem pro změnu systému byla nutnost optimalizace vnitropodnikových procesů tak, aby byly jasně definované, kontrolovatelné a řiditelné.

Zhodnocení přínosů projektu pro zákazníka

Společnost ARKOV hodnotí své rozhodnutí pro SAP Business One a Versino Solution Factory jako správné. Implementace systémového řešení přinesla očekávané výsledky a navíc napomohla firmě s optimalizací klíčových procesů.

Citace zákazníka

„Naším cílem je maximálně vyhovět potřebám našich zákazníků. Díky informačnímu systému SAP Business One jsme schopni nabídnout individuální přístup, rychle reagovat na jejich požadavky a většinu zakázek expedovat během jediného dne. Proto nejvíce oceňujeme okamžitý přístup k přesným informacím, které systém poskytuje a možnosti integrace internetového obchodu se strojními součástmi a softwaru pro řízení zásob.“

A jak se ARKOV dívá na zavedení SAPu po 10 letech?

Výběr z rozhovoru s jednatelem Jiřím Urbanem

Když jsme před lety SAP zaváděli, získali jsme silné konkurenční výhody: expedice objednávek v den přijetí, napojení na e-shop, jasné řízení vnitřních procesů. Dnešní výhodou jsou rychlé integrace se systémy klientů a dodavatelů, např. automatizované předávání objednávek a otevřenost pro rychlou integraci specializovaných nástrojů.

Už od začátku si systém rozvíjíme, doplňujeme vlastní funkce a rozšíření a integrujeme speciální aplikace, jako třeba Planning Wizard pro optimalizaci nákupu skladových zásob. Před rokem jsme spustili nový e-shop spravovaný přes SAP Business One.

Zajímavé je pro nás srovnání úrovně systémů se světem. Minulý rok jsme se stali součástí skupiny Axel Johnson, aktuálně jsme “ti menší”. Nicméně v digitalizaci jsme ve skupině významně vepředu. Některé sesterské firmy mají i 10-15 let neaktualizované systémy. To je pro nás nepředstavitelné.

Zvykli jsme si totiž aktualizovat každý rok. Máme k dispozici všechny nové funkce a hlavně je přechod jednodušší pro lidi. Dříve jsme aktualizovali SAP po třech, čtyřech letech a to bylo tolik práce a tolik nových věcí, že s tím zaměstnanci měli problémy. Dnes je pro nás zaškolení a adaptace zaměstnanců na změny v SAPu otázka pár dní.

Letos (2020) jsme zavedli elektronickou výměnu dokumentů (EDI) s dalším velkým odběratelem - žďárským Žďásem. Prakticky každý týden objednávají 50-150 typů součástek po pár kusech. Dříve jsme museli objednávku přepsat, zkontrolovat, potvrdit. Dnes do 10 minut od odeslání začínáme vyskladňovat, a veškeré “papíry” se vymění automatizovaně. A bez chyb. Odpovídá to naší firemní strategii. Chceme, aby naši lidé mohli být spíš v roli kontrolorů a řídit procesy a nikoli v roli operativců, kteří přepisují něco z místa A do místa B.

SAP se do hloubky dotýká celé firmy. Ale řeší i takové denní drobnosti, jako:

  • Transparentní online přehled výkonových odměn pro zaměstnance. Každý vidí, jakou dostane pohyblivou složku mzdy. Např. na základě obratu, výše manka na pobočce či stavu nepohyblivých zásob. Vidí tak rovnou možnosti, čím svou mzdu zvýšit.
  • Každé oddělení má na pracovišti své online přehledy. Třeba sklady vidí položky po termínu dodání, nákupní objednávky v prodlení, stavy montážních zakázek.
  • Zákazníci na prodejně vidí, za jak dlouhou budou mít objednávku k vyzvednutí.
  • Všichni máme jedinou a společnou verzi pravdy. Odpadají tak diskuse typu “ale toto se do obratu přece nepočítá”.

 

V nejbližší době budeme integrovat do systému koupenou konkurenční firmu o 60 lidech.

Mám zájem o podobné řešení

*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
 
 
Pole označená * jsou povinná.

Máte dotaz nebo zájem?
Kontaktujte nás

Chat online

Chatujte s námi online a získtejte tak okamžitou odpověď

Zavolejte nám

+420 463 030 920

Pošlete nám e-mail

Napište nám Vaše dotazy, nebo poptávku

info@versino.cz | tel. +420 463 030 900
[Error loading the WebPart 'LanguageSelection' of type 'languageselection']
SAP Gold Partner
[Error loading the WebPart 'LanguageSelectionDrop_down' of type 'languageselectiondropdown']