ALFAVARIA Group s.r.o.

Společnost ALFAVARIA Group s.r.o. vznikla v roce 1996 a od svého vzniku se zabývá dodávkami industriálního nářadí a příslušenství pro průmyslová odvětví a do řemeslných oblastí. V roce 2003 došlo k rozšíření působnosti na území Slovenské republiky založením AlfaVaria Slovensko s. r. o. Zákazníky velmi ceněnou devizou je rozsah a nabídka úzce specializovaných služeb a jejich balíčky spojené s dodávkami výrobků, které jsou individuálně přizpůsobeny požadavkům a profilu zákazníka. Společnost je certifi kována dle ISO 9001.

Obor

Prodej a servis vybavení pro profesionální dílny, řemeslníky a průmyslové montáže.

Velikost

19 zaměstnanců (2017)
22 uživatelů

Obrat

77 mil. Kč (2017)

Proč řešení SAP

Hlavním důvodem k pořízení nového informačního systému byl trvale rostoucí objem zakázek a administrativy spojené s jejich vyřizováním. Důraz byl dále kladen na maximální zpřehlednění a vyladění procesů ve společnosti oproti původnímu stavu, a to od prvotního kontaktu se zákazníkem až po poprodejní servis. Tato potřeba se dotýkala všech oddělení, od nákupu přes prodej, expedici a servisní středisko. Původně používaný systém těmto představám zcela nevyhovoval a jeho další rozvoj již prakticky nebyl možný. Od první myšlenky na výměnu informačního systému ke spuštění poptávkového řízení uběhlo přibližně půl roku.

Hlavní přínosy

Nasazení SAP Business One a Versino Distribution Factory™ hodnotíme jako krok správným směrem. Získali jsme výkonný a flexibilní nástroj, který výrazně zvýšil systémovou podporu naší obchodní činnosti a zefektivnil práci v rámci celé firmy. SAP Business One a Versino Distribution Factory™ můžeme doporučit obchodním firmám, které hledají komplexní řešení, které s nimi poroste i do budoucna.

Citace zákazníka

„Nasazením SAP Business One v naší společnosti jsme dosáhli lepších výsledků při plnění obchodních zakázek v požadovaném termínu a množství. Dochází k plynulejšímu odbavování obchodních případů a jsme schopni lépe reagovat na požadavky našich zákazníků.

Prostřednictvím SAP Business One se nám podařilo docílit optimalizace interních procesů a zefektivnění naší práce. Díky systémové podpoře plánování nákupu se také zjednodušil a zpřesnil celý proces nákupu a došlo k optimalizaci skladových zásob.“

Jan Kupský, jednatel společnosti ALFAVARIA Group s. r. o.

Referenční list ke stažení

Máte dotaz nebo zájem o bezplatnou konzultaci?
Kontaktujte nás

Chat online

Chatujte s námi online a získtejte tak okamžitou odpověď

Zavolejte nám

+420 463 030 920

Pošlete nám e-mail

Napište nám Vaše dotazy, nebo poptávku