Výzkumná studie Cloud Business Intelligence

16.03.2017

Výzkumná studie Cloud Business Intelligence: Corporate Performance Management a hybridní cloudová řešení na vzestupu
 

Výzkumná studie Cloud Business Intelligence

Freiburg, Německo. 16. leden 2017: Flexibilita, rychlé nasazení, variabilita a nižší náklady jsou hlavní hnací silou globálních organizací při přesouvání svých obchodních procesů a dat na cloudová řešení. Podle nedávného výzkumu studie provedené BARC, společností, která je vedoucím podnikovým analytikem softwarového průmyslu, a výzkumné společnosti Eckerson Group se sídlem v USA, tento přesun dat má za následek výrazný nasezení cloud Business Intelligence (BI) o padesát procent. Dvě třetiny všech dotazovaných organizací, které provozují své BI nástroje v cloudu, do budoucna očekává největší poptávka Corporate Performance Management aplikacích v cloudu pro pokročilou a prediktivní analytiku, operativní plánování/prognózy a strategické plánování.
 
Právě vydaná výzkumná studie "BI a správa dat v cloudu: Problémy a trendy" přináší pohled na současný stav cloud BI strategie a její aplikace, současné i plánované použití, požadavky na architekturu cloudu, výhody cloudu. Analytické firmy BARC a Eckerson Group identifikují vysoký zájem o cloud: Pouze 6% všech dotazovaných společností jsou obecně proti cloud computing; 63% společností si myslí, že má cloud velký nebo střední význam pro BI a datový program pro správu své firmy. Zatímco většina organizací již přesunula své vykazování, dashboarding (76%) a ad hoc analýzy (57%) do prostředí cloudu, nejvyšší poptávka je spatřována v případě použití řízení Corporate Performance: pokročilé a prediktivní analýzy (53% plánováno), operativní plánování / prognóza (44% plánováno) a strategické plánování / simulace (44% plánováno) jsou jako top na seznamu, pokud jde o předpokládaný rozvoj cloudu.
 
Vysoký požadavek na cloud CPM podporuje měnící se roli financí. Dr. Rolf Gegenmantel, dodavatele softwaru Jedox, vidí měnící se role financí jako hlavní hnací síly na zvyšující se poptávku v oblasti řešení CPM: „Role financí se rychle transformuje od účetní funkce (reportující a analyzující minulost) do funkce strategického poradce, jenž udává pohled na věc a na směr podnikání. Různorodé rozvinuté možnosti ze soukromého, veřejného po hybridní cloudové a předplatné modely nabízejí větší flexibilitu a variabilitu.“
 
Hybridní cloud na vzestupu
Výzkumná studie ukazuje, že veřejný cloud (46%) je oblíbenou platformou pro cloud BI, ale 24% všech dotazovaných společností se rozhodlo provozovat svoje BI systémy na soukromém cloudu. "Nicméně očekáváme, že podíl hybridních implementací BI cloud poroste, neboť stále více velkých a středně velkých firem migrují svoje činnosti do cloudu," poznamenal Dr. Carsten Bange, zakladatel a hlavní analytik BARC a spoluautor reportu, poskytující náhled na cloud a architekturu trendů.
"Výzkumná studie ukazuje, že cloudové strategie organizací na celém světě jsou stále vysoce specifické," uvedl Vladislav Maličević, viceprezident pro rozvoj a podporu firmy Jedox. "Pro splnění těchto jedinečných obchodních požadavků, Jedox nabízí flexibilní možnosti nasazení, takže firmy mohou provést přechod na cloud svým vlastním tempem: Zákazníci si mohou přesunout celou svou aplikaci do veřejného cloudu pro rychlou implementaci, snadnou údržbu a upgrade při poskytování vysoké variability. Mohou se rozhodnout pro spuštění vybrané aplikace v cloudu nebo provozovat celý  systém on-premise – pokud se rozhodnou k přechodu na cloud později.“
 
Chcete-li stáhnout kompletní výzkumné studie bezplatně a dozvědět se více o problémech a trendech v Cloud BI, prosím navštivte tento odkaz.
 
O BARC - Business Application Research Center - skupina společností CXP: Výzkumné centrum Business Application (BARC) je analytik a poradenská firma pro podnikový software se zaměřením na Business Intelligence (BI), Data Management (DM), Enterprise Content Management (ECM), Customer Relationship management (CRM) a Enterprise Resource Planning (ERP). Již více než dvacet let, analytici Barc kombinují rozšiřující se trh a znalosti implementace a toto také radí klientům. Spolu s CXP a PAC, BARC tvoří část CXP Group - přední evropská výzkumná a konzultační IT firma s více než 140 pracovníky v osmi zemích.
O Eckerson Skupina: Eckerson Group je výzkumná a poradenská firma zaměřená na uspokojování potřeb Business Intelligence (BI) a analytických lídrů v žebříčku Fortune 2000 organizací po celém světě. Naši konzultanti a výzkumní pracovníci mají každý více než 20 let zkušeností v oboru a jsou kvalifikovaní pomáhat obchodním a technickým lídrům využívat data a technologie pro lepší řízení přehledů a činností.
 

Máte dotaz nebo zájem o bezplatnou konzultaci?
Kontaktujte nás

Chat online

Chatujte s námi online a získtejte tak okamžitou odpověď

Zavolejte nám

+420 463 030 920

Pošlete nám e-mail

Napište nám Vaše dotazy, nebo poptávku