Když má jedna položka více kódů

18.03.2021

Většinu zboží dnes dodává více prodejců a značek a má stejné nebo velmi podobné kvality. Pokud máte ve svém inventáři položku, kterou zakoupíte od více dodavatelů, možná budete muset použít v dokumentech kód položky přiřazený každým prodejcem. Abyste mohli udržovat kód různých položek na dodavatele a udržovat správu zásob pro jednu položku, SAP Business One vám umožňuje definovat více katalogových čísel BP pro každou položku:

Když má jedna položka více kódů

Můžete definovat katalogová čísla pro více položek na obchodního partnera a v případě potřeby zaškrtnout políčko „Tisk BP katalogového čísla v dokumentech“, nebo nastavit více katalogových čísel na položku pro více obchodních partnerů. Katalogové číslo BP lze zobrazit v příslušném sloupci ve všech marketingových dokumentech a v okně Nastavení formuláře můžete vybrat / zrušit výběr možnosti „Tisknout katalogové číslo BP“:

1615706745918.jpg

Katalogová čísla BP nejsou jako jedinečný kód, který přiřadíte každé položce - můžete je kdykoli změnit. Pokud je nutná hromadná aktualizace, můžete použít funkci „Globální aktualizace katalogových čísel BP“, kde můžete aktualizovat katalogová čísla BP podle různých rozsahů:

1615706789154.jpg

K dispozici v SAP Business One a SAP Business One, verze pro SAP HANA. 

Máte dotaz nebo zájem o bezplatnou konzultaci?
Kontaktujte nás

Chat online

Chatujte s námi online a získtejte tak okamžitou odpověď

Zavolejte nám

+420 463 030 920

Pošlete nám e-mail

Napište nám Vaše dotazy, nebo poptávku