Řešení evidence vratných obalů s využitím skupin měrných jednotek

15.03.2021

Připravili jsme pro vás nové řešení evidence vratných obalů pro SAP Business One s využtím vazby na definice skupin měrných jednotek. Budete mít přesný přehled o zapůjčených obalech jednotlivým zákazníkům včetně dodržování termínů pro jejich vrácení. Zároveň vás systém automaticky upozorní na potřebu fakturace obalů po překročení doby pro jejich bezplatného zapůjčení.

Řešení evidence vratných obalů s využitím skupin měrných jednotek

Pro zboží prodávané ve vratných obalech je třeba provést definici skupiny měrných jednotek.
Ke každé MJ ve skupině se následně přiřadí kód artiklu vratného obalu (Kanystr, kontejner, paleta apod.) Pro lepší evidenci zapůjčených obalů je potřeba vytvořit nový sklad, na kterém se budou zapůjčené obaly evidovat.

RQ1093-34_Faktura_draft.png

Po vytvoření prodejní dodávky (DL) je na pozadí vytvořen doklad Požadavek na přeskladnění na sklad obalů. Tento doklad bude obsahovat seznam obalů dle použité MJ v řádcích DL.
Z požadavku na přeskladnění pak při expedici vytvoříte doklad Přeskladnění. V případě, že bude některý obal evidován i dle sériových čísel (typicky IBC kontejnery nebo jakékoliv vratné obaly s certifikací nebo opakovatelnou použitelností), mohou skladníci během expedice doplnit konkrétní sériová čísla obalů, která byla zákazníkovi vydána. Na dokladu bude doplněno i datum, do kdy jsou obaly zapůjčeny zdarma, např.: datum účtován + 45 dní.

RQ1093-34_Preskladneni_draft.png

Pro sledování a kontrolu zapůjčených obalů u jednotlivých zákazníků jsme vytvořili nový formulář Přehled zapůjčených obalů. Z formuláře je možné vytvořit i opačné přeskladnění (vrácení zapůjčených obalů od zákazníka na sklad) nebo rovnou prodej (fakturaci) vybraných obalů, které zákazníci nevrátili v dohodnutém termínu.

Úpravu můžete objednat přímo z našeho online katalogu.


 

Máte dotaz nebo zájem o bezplatnou konzultaci?
Kontaktujte nás

Chat online

Chatujte s námi online a získtejte tak okamžitou odpověď

Zavolejte nám

+420 463 030 920

Pošlete nám e-mail

Napište nám Vaše dotazy, nebo poptávku