Užitečné funkce SAP Business One 10.0

26.06.2020

"Desítku" již nějakou dobu testujeme a pečlivě se připravujeme na první upgrady zákaznických systémů na tuto verzi. SAP Business One 10.0 přináší řadu novinek. Několik užitečných jsme vybrali a upozorníme vás na ně v tomto příspěvku. Webový klient je na samostatný článek, stejně tak Service Layer pro verzi MS SQL a plná podpora SAP HANA 2.0. Nový vzhled Belize Deep je jen líbivý detail a usnadněné přepínání databází využije pouze pár uživatelů. Ale v "desítce" toho najdete rozhodně víc.

Užitečné funkce SAP Business One 10.0

Integrace Microsoft Office 365

Velice praktickou novinkou, které předpovídáme masivní využívání, je  možnost exportovat doklady, reporty a výsledky dotazů ve formátu Word nebo Excel do cloudu Microsoft OneDrive. Nikoho asi již nepřekvapí, že tyto exporty mohou probíhat zcela automaticky. K exportovaným souborům pak máte přístup odkudkoliv a kdykoliv potřebujete. Skvělým doplňkem je nástroj Správa předloh, kde můžete používané šablony upravovat nebo tvořit nové.

office-365-integration-m-(1).png

Interaktivní Ganttův diagram v modulu Správa projektů

Nový SAP Business One přináší šikovné doplnění funkcionality i v modulu Správa projektů. Nyní můžete v Ganttově diagramu využívat drag-and-drop pro úpravu  jednotlivých etap projektu. Tyto úpravy se okamžitě propisují do specifikace projektu. Tento intuitivní nástroj tak usnadňuje plánování a aktualizace projektů.

gantt-projekty-m.png

Tlačítko Přidat v obchodních dokladech má nové možnosti

Zatímco dříve existovala při tvorbě nového dokladu pouze možnost Přidat a okno se zavřelo, v nové verzi má tlačítko další praktické možnosti.

S verzí 10.0 máte větší výběr:
  • Přidat a nové - Uloží doklad a otevře formulář pro založení dalšího dokladu
  • Přidat a zobrazit - Uloží doklad, který zůstane nadále zobrazený v otevřeném okně.
  • Přidat a zavřít - Uloží doklad a zároveň zavře okno, jako tomu je u starších verzí standardně.
Pokud se chystáte zadávat více dokladů v řadě, nemusíte okno pokaždé znovu otvírat. Drobná věc, ale řadu uživatelů potěší.

Vylepšená funkce Formátovaného vyhledávání

Funkce nyní podporuje více aktivačních polí, což jistě využije řada zákazníků.

formatovane-vyhledavani-m.png

Více možností v přehledech Otevřené doklady

V přehledech můžete nyní zobrazit podstatně více informací k dokladům. Další sloupce přidáváte standardně přes volbu Nastavení formuláře. Druhou novinkou je možnost doklady hromadně uzavírat nebo rušit.

Úpravy UDF v řádcích dokladu

Nově systém umožňuje povolit úpravy hodnot v UDF nezávisle na statusu dokladu nebo řádky. Pokud novou funkci budete chtít používat, vedle upgradu na 10.0 ji také musíte povolit v nastavení dokladu a udělit uživateli oprávnění.

Pokud uvažujete o upgradu SAP Business One na poslední verzi, neváhejte nás bezodkladně kontaktovat. Budeme tak mít lepší možnost projekt zaplánovat a vyjít vstříc vašim časovým představám.

 

Máte dotaz nebo zájem o bezplatnou konzultaci?
Kontaktujte nás

Chat online

Chatujte s námi online a získtejte tak okamžitou odpověď

Zavolejte nám

+420 463 030 920

Pošlete nám e-mail

Napište nám Vaše dotazy, nebo poptávku