Možnost nastavení zvláštního kalendáře pro aktualizaci kurzového lístku

05.07.2021

Pro firmy, které z důvodu plánování výroby a dodávek potřebují v běžném kalendáři evidovat státní svátky v jiných zemích, případně celozávodní dovolenou, ale zároveň potřebují mít pro každý den aktuální směnný kurz, jsme připravili úpravu, která umožňuje nadefinování zvláštního kalendáře pro aktualizaci kurzového lístku.  

Možnost nastavení zvláštního kalendáře pro aktualizaci kurzového lístku

V sekci Administrace – Inicializace systému – Detaily firmy na záložce Účetnictví si nadefinujete nový kalendář, který bude obsahovat pouze CZ státní svátky (tedy dny, pro které ČNB nevyhlašuje směnné kurzy a platí kurz z předešlého dne / dnů). Svátky jiných zemí, případně celozávodní dovolenou zadáte do kalendáře svátků, který zůstává vybraný v poli Svátky. Název (kód) nově vytvořeného kalendáře zadáte do uživatelské tabulky, která slouží pro nastavení automatické aktualizace směnných kurzů VCZ_EXRATELIST_SET - VCZ Kurz.lístek – parametry do pole Kalendář svátků. 

Úprava je dostupná v novější verzích Add-Onu VRIS bez nutnosti dalších nastavení. V případě, že v tabulce VCZ_EXRATELIST_SET - VCZ Kurz.lístek – parametry nemáte pole Kalendář svátků, kontaktujte oddělení technické podpory

Máte dotaz nebo zájem o bezplatnou konzultaci?
Kontaktujte nás

Chat online

Chatujte s námi online a získtejte tak okamžitou odpověď

Zavolejte nám

+420 463 030 920

Pošlete nám e-mail

Napište nám Vaše dotazy, nebo poptávku