SAP Business One - nejrychleji rostoucí ERP na světě

15.01.2018

Celosvětový počet implemetací systému SAP Business One není obecně známým faktem. Ale s přibližně 60 000 zákazníky je SAP Business One nejrychleji rostoucí ERP aplikací na světě. Množství lokalizací (43) a jazykových verzí (27) k tomuto výsledku určitě přispívá. Ale ještě důležitější je přístup k nejmodernějším technologiím, které SAP Business One svým zákazníkům umožňuje.

SAP Business One - nejrychleji rostoucí ERP na světě

SAP Business One se stal prvním ERP v porfoliu SAP běžícím plně na in-memory platformě SAP HANA. Ostatní produkty společnosti SAP přišly na řadu až později.

SAP Business One je také průkopníkem digitální transformace. Mnoho jeho zákazníků používá systém běžící na privátních cloudových platformách. Daleko zajímavější však je, že řada těchto zákazníků s různorodým zaměřením a odlišnými požadavky na funkčnost systému sdílí společné prostředky a podílejí se tak na provozních nákladech sdílené platformy.

Další investicí společnosti SAP, která má pojistit vedoucí postavení SAP Business One na trhu, je vytvoření HTML webového klienta. Tradiční tlustý klient si dozajista udrží své uplatnění například pro potřeby administrátorů, ale převaha uživatelů bude preferovat práci s tenkým webovým klientem. Tento posun povede k dalšímu snižování IT nákladů, zároveň umožní používání systému bez ohledu na platformu a poskytne rozsáhlou mobilitu.

Ale ani to není vše. Co tedy přijde dalšího? Někdo to nazývá mikroaplikace. Idea vychází z názoru, že množství uživatelů používá maximálně 10% možností, které systém nabízí. Pro spoustu uživatelů tedy není potřeba robustní klient pokrývající plnou funkcionalitu systému. A právě tady se nachází prostor pro uplatnění mikroaplikací. Lze očekávat, že tyto malé specializované aplikace přístupné z jakéhokoliv zařízení přinesou výrazné zvýšení efektivity práce nejen zaměstnanců, ale také například dodavatelů a odběratelů.

Zdroj:
čerpáno z E-3 Magazine International
autor Vision 33

Máte dotaz nebo zájem o bezplatnou konzultaci?
Kontaktujte nás

Chat online

Chatujte s námi online a získtejte tak okamžitou odpověď

Zavolejte nám

+420 463 030 920

Pošlete nám e-mail

Napište nám Vaše dotazy, nebo poptávku