Tip pro uživatele SAP Business One - Přizpůsobení vyhledávání Enterprise Search

14.11.2022

Pokud používáte pro hledání informací napříč systémem funkci Enterprise Search (dostupné ve verzi SAP Business One HANA), můžete si jí také snadno přizpůsobit tak, aby lépe vyhovovala vašim potřebám.

Tip pro uživatele SAP Business One - Přizpůsobení vyhledávání Enterprise Search

Prostřednictvím volby „Search Customization“ z vyhledávacího pole si zobrazte výchozí rozsah a nastavení vyhledávání pro jednotlivé oblasti (moduly) systému.
Například pro oblast „Master Data – Business Partner“ vidíte, že v databázi dostupných celkem 397 polí, přičemž pouze 14 z nich je zahrnuto ve výchozím  rozsahu vyhledávání. Chcete-li přidat například pole „Currency“ do rozsahu vyhledávání, kliknutím na tabulku OCRD zobrazíte všechna dostupná pole a přetáhněte pole „Currency“ na příslušnou pozici ve sloupci „Fields in Search Scope“ vpravo:

Enterprise-Search_02.png

Ve sloupci „Field“ můžete vybrané pole případně přejmenovat a ve sloupci „Searchable“ můžete nastavit, zda lze výsledky vyhledávání dle tohoto pole také filtrovat (podle typu zvoleného pole se mohou možnosti filtrování lišit).  Pro uložení změn nezapomeňte použít tlačítko „Apply“.

Dostupné pro SAP Business One ve verzi pro SAP HANA.

 

Máte dotaz nebo zájem o bezplatnou konzultaci?
Kontaktujte nás

Chat online

Chatujte s námi online a získtejte tak okamžitou odpověď

Zavolejte nám

+420 463 030 920

Pošlete nám e-mail

Napište nám Vaše dotazy, nebo poptávku