Jak na Factoring v SAP Business One?

20.11.2023

Co dělat, když Vaše firma hledá efektivní způsob, jak zlepšit své finanční toky? Jedním z běžných nástrojů, který může pomoci optimalizovat Vaše finance, je Factoring. A co je důležíté, Váš ERP systém SAP Business One si s Factoringem snadno poradí.

Jak na Factoring v SAP Business One?

Co je Factoring a je pro Vás vhodný?
Factoring je moderní finanční nástroj, který představuje alternativu k bankovnímu úvěru. Zdrojem financování jsou pohledávky nebo závazky, které uživateli Factoringu vznikají z dodávek či odběrů zboží nebo služeb. Je zvláště vhodný pro malé a střední firmy, protože umožňuje rychlý přístup k finančním prostředkům.

Jak pracovat s Factoringem v ERP systému SAP Business One? 
Pokud plánujete využívat regresní factoring v systému SAP Business One, postup zahrnuje například vystavení faktury zákazníkovi, předání vzniklé pohledávky factoringové společnosti a odsouhlasení původní faktury. Následně probíhá zaúčtování došlé faktury za úroky a poplatky, zpracování obdržené platby od factoringové společnosti a její rozdělení na konkrétní vystavené a postoupené faktury. Na závěr se provádí tzv. vyčištění salda postoupené pohledávky a zápočet s factoringovou firmou. Pro průběžnou kontrolu evidence a správnosti účtování jednotlivých dokladů lze využít standardní funkce Hlavní kniha.

Nemusíte mít obavy, pomůžeme vám s realizací.
Popsaný postup je základní scénář řešení, tzv. "best practice" a jeho implementace může doznat dílčích změn na základě Vaší smlouvy s konkrétní factoringovou společností.
Pro pomoc s implementací, nás mohou naši zákazníci kontaktovat prostřednictvím služby Help Desk nebo chatu na našich webových stránkách. 

Pokud nejste náš zákazník, ale zajímáte se o Factoring v rámci ERP systému SAP Business One, kontaktujte nás na sales@versino.cz 


 

Máte dotaz nebo zájem o bezplatnou konzultaci?
Kontaktujte nás

Chat online

Chatujte s námi online a získtejte tak okamžitou odpověď

Zavolejte nám

+420 463 030 920

Pošlete nám e-mail

Napište nám Vaše dotazy, nebo poptávku