Chytré kontejnery si sami objednají doplnění nebo výměnu – IoT řešení v praxi

04.02.2019

Přední dodavatel informačního systému SAP® Business One v České republice a na Slovensku, společnost Versino CZ a francouzská společnost Nanolike, která se specializuje na obor IoT, spojili své síly při společném projektu pro společnost Donauchem.

Chytré kontejnery si sami objednají doplnění nebo výměnu – IoT řešení v praxi

Výsledkem spolupráce je chytré IoT řešení, které v reálném čase monitoruje umístění IBC kontejnerů a zároveň sleduje teplotu a zůstatkové množství chemikálií v jednotlivých kontejnerech. Tyto informace jsou prostřednictvím sítě Sigfox přenášeny do speciální aplikace vyhodnocující naměřené údaje. Tímto způsobem je možné snadno identifikovat IBC kontejnery, které bude nutné v nejbližší době doplnit nebo vyměnit, a tak optimálně naplánovat dopravu.

Vybraná data o stavu IBC kontejnerů jsou automaticky přenášena do podnikového informačního systému SAP® Business One, kde slouží k automatizované tvorbě prodejních objednávek na doplnění zásob nebo výměnu IBC kontejnerů u zákazníků společnosti Donauchem. Informační systém SAP® Business One také umožňuje sledovat veškerou historii jednotlivých IBC kontejnerů včetně náhledu na aktuální umístění, teplotu a stav hladiny v každém chytrém IBC kontejneru.

Společnost Donauchem tak získala inovativní řešení, které výrazně zefektivňuje proces objednání a zajištění dodávek zejména u zákazníků, kde je třeba garantovat nepřetržitou dostupnost dodávaných produktů v režimu 24/7/365 nebo v odlehlých provozech bez trvalé přítomnosti lidské obsluhy.

Soubory ke stažení

 • Referenční list Donauchem IoT
  zavřít formulář

  Pro stažení souboru
  vyplňte následující formulář:

  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  Vložte bezpečnostní kód:
   Security code
   
   
  Pole označená * jsou povinná.
  Vyplněním formuláře prostřednictvím webových stránek společnosti Versino CZ, s.r.o. poskytujete své osobní údaje dle ustanovení § 4 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Společnost Versino CZ, s.r.o. si uvědomuje důvěrnost osobních údajů a respektuje právo na soukromí svých partnerů.

Máte dotaz nebo zájem o bezplatnou konzultaci?
Kontaktujte nás

Chat online

Chatujte s námi online a získtejte tak okamžitou odpověď

Zavolejte nám

+420 463 030 920

Pošlete nám e-mail

Napište nám Vaše dotazy, nebo poptávku