Nové řešení evidence poplatků za elektro odpad a autorské poplatky

17.02.2021

Reagujeme na legislativní změnu zákona 542/2020 Sb. § 73, podle kterého je potřeba na daňovém dokladu nově samostatně uvádět náklady na zpětný odběr, zpracování, využití a odstranění odpadního elektrozařízení - “Recyklační poplatek”. Obdobně se vyčísluje i "Autorský poplatek".
Ve verzi add-on VRIS, která bude uvolněná v týdnu od 22.2.2021, bude dostupná nová úprava, kdy dojde k přidání nových tabulek pro zadávání sazeb jednotlivých Recyklačních a Autorských poplatků. Změnou pak musela projít i karta kmenových dat artiklů a veškeré dotčené šablony dokladů.

Nové řešení evidence poplatků za elektro odpad a autorské poplatky

Popis ovládání
Na formuláři Kmenová karta artiklu v záložce Prodej byly přidány 2 pole: Poplatek Elektroodpad a Autorský poplatek.
Funkčnost:
Při ukládání prodejního dokladu dojde ke kontrole pro artikly na řádcích, zda není na kartě artiklu nastaven některý z uvedených poplatků a pokud ano, je sazba doplněna do příslušných UDF v řádku dokladu U_VCZ_7844 "Sazba elektroodpad" a U_VCZ_7845 "Sazba aut.poplatek"

elektro_RQ1084-E3_Form2.png

Pokud se vás tato legislativní změna týká, vyžádejte si instalaci nové verze add-onu VRIS prostřednictvím Versino Help Desk.
V případě, že již máte požadavek zadaný, bude u vás instalace provedena automaticky.
Tiskové šablony, vzhledem k individuálním úpravám jednotlivých zákazníků, budeme vždy upravovat ve druhém kroku po aktivaci úpravy.

Máte dotaz nebo zájem o bezplatnou konzultaci?
Kontaktujte nás

Chat online

Chatujte s námi online a získtejte tak okamžitou odpověď

Zavolejte nám

+420 463 030 920

Pošlete nám e-mail

Napište nám Vaše dotazy, nebo poptávku