Tip týdne pro uživatele SAP Business One

10.02.2021

Umíte si přizpůsobit formuláře v SAP Business One?
Standardní software a jednotná nastavení přináší mnoho výhod a zjednodušení v procesech. Na druhou stranu většina z nás ocení možnost jeho personalizace a přizpůsobení, pokud to je možné. Tyto zdánlivé drobnosti nám pomáhají vylepšovat pracovního prostředí, abychom se i při rutinní práci cítili trochu jako doma a měli po ruce vždy ty správné informace. 

Tip týdne pro uživatele SAP Business One

Hezkým příkladem uživatelského přizpůsobení jsou možnosti nastavení formulářů v SAP Business One. Ty dovolují každému uživateli zvolit, které sloupce se objeví v těle dokumentu nebo sestavy, v jakém pořadí a v mnoha případech, které z nich by měly být editovatelné a které v režimu „jen pro čtení“. Tato sada sloupců se poté uloží, dokud se nerozhodnete ji znovu změnit.

Pokud jste si formuláře již v minulosti upravovali víte, že je seznam dostupných sloupců velmi dlouhý a najít konkrétní sloupec, který potřebujete, může chvíli trvat. Pro zlepšení uživatelského komfortu nově nabízí SAP Business One vylepšené vyhledávání v prostředí funkce Nastavení formuláře. Pokud zadáte hledaný výraz – název nebo část názvu, SAP Business One najde název prvního sloupce obsahující zadaný řetězec (dříve pouze shoda názvu od prvních znaků). Kliknutím na tlačítko „Najít další“ se zobrazí další odpovídající výsledek. Tímto způsobem je vyhledání sloupce jednodušší a rychlejší.

Máte dotaz nebo zájem o bezplatnou konzultaci?
Kontaktujte nás

Chat online

Chatujte s námi online a získtejte tak okamžitou odpověď

Zavolejte nám

+420 463 030 920

Pošlete nám e-mail

Napište nám Vaše dotazy, nebo poptávku