I práce může být zábava a zábava prací

26.11.2020

Hlavní náplní naší práce je implementace moderních informačních technologií a na nich postavených řešení v prostředí malých a středních firem. Společnost SAP tyto činnosti označuje jako digitální transformaci podnikání a budování chytré firmy.

Tato práce nás nejen živí, ale hlavně baví. Proto jsme byli nadšení, když jsme dostali možnost uplatnit naše zkušenosti i v rámci sportu a pomoci českému okruhovému jachtingu zlepšit úroveň zajištění vybraných závodů a přinést úplně nové zážitky pro závodníky i diváky.

V rámci naší dlouhodobé spolupráce s firmou SAP a Českou Asociací lodních tříd RS jsme v průběhu léta na vybraných závodech v ČR testovali mobilní aplikaci SAP Sail Insight a její propojení na cloudovou službu SAP Sailing Analytics.

Při vyhodnocování získaných zkušeností jsme si zpětně uvědomili celou řadu paralel mezi tím, jak mohou vhodně použité informační technologie přispívat k rozvoji sportu a jaké mají reálné přínosy pro moderně fungující firmy ve světě byznysu.

Přečtěte si celý článek a posuďte sami.

I práce může být zábava a zábava prací

Moderní technologie jsou stále dostupnější

Historicky bylo sledování jachtařských závodů v reálném čase a následná analýza pro mnoho jachtařů, trenérů a organizátorů závodů nedostupné nebo neúměrně nákladné. Přesnější informace o pohybu jednotlivých lodí a o aktuálním pořadí pak chyběly také fanouškům na břehu. To už je naštěstí minulost. Dnes vám představíme snadno dostupné řešení od společnosti SAP, které určitě ocení všichni zainteresovaní.

SAP Sail Insight

Mobilní aplikace SAP Sail Insight umožňuje uživatelům vytvořit profil jachtaře, přihlašovat se na regaty, provádět vlastní sledování, sdílet výsledky a posílat pozvánky na sociální sítě. V roce 2021 se aplikace navíc rozroste i o placenou verzi, která zpřístupní další pokročilejší funkce.

SAP Sailing Analytics

Funkcionalita SAP Sail Insight je do značné míry určována integrací s cloudovou službou SAP Sailing Analytics. Tato služba využívá in-memory technologii společnosti SAP pro zpracovávání GPS údajů o pozicích jednotlivých lodí a vytyčené trati, případně také dat o síle a směru větru v reálném čase. Zároveň se jedná o největší a nejrobustnější databázi plachtění na světě. V rámci ní si tak mimo jiné můžete zpětně přehrát průběh vybrané regaty a prodiskutovat ho i s rodinou nebo přáteli.

 

Technologie SAP mění jachtařský svět

Co konkrétního přináší toto řešení?
  • Kluby a organizátoři závodů mohou snadno vytvářet v prostředí aplikace SAP Sail Insight profily vlastních závodů nebo jenom tréningů, ty sdílet se závodníky, kteří se jich účastní a zároveň poskytovat živé přenosy z průběhu akcí prostřednictvím internetu.
  • Pro sledování pohybu lodí na vodě postačí běžné chytré telefony s OS Android nebo iOS s nainstalovanou aplikací SAP Sail Insight, SIM kartou operátora s datovým tarifem (hlas není vůbec potřeba). My jsme například použili levné telefony z Číny v ceně cca. 2 000 Kč za kus.
  • Trenéři mohou své tipy a pokyny závodníkům založit na analýzách tréninkových jízd a sledování vývoje jednotlivých závodů.
  • Fanoušci mohou sledovat své závodníky nebo týmy on-line pomocí vlastních mobilních zařízení nebo prostřednictvím projekce na velkoplošnou obrazovku nebo jenom stěnu pomocí projektoru s připojením na internet nebo notebook či tablet.

sailing-app.PNG

Versino ONE Team v akci

Celé letošní testování vyvrcholilo na Brněnské přehradě 26. – 28. září během Mistrovství České republiky lodní třídy RS Vareo, kterého se zúčastnilo téměř 30 lodí. Díky využití aplikace SAP Sail Insight a zpracování dat pro prostřednictvím služby SAP Sailing Analytics se nám podařilo vytvořit úplně nové zážitky pro jachtaře a zároveň podpořit skvělou atmosféru na břehu mezi rodinnými  příslušníky a fanoušky.

Data a záznamy z jednotlivých závodů si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

Naše letošní účast na několika regatách nám přinesla řadu cenných zkušeností i možnost odladit provozní záležitosti. V současnosti proto diskutujeme s firmou SAP o dalším rozvoji tohoto řešení. Náš Versino ONE Team se zároveň pilně připravuje na novou sezónu. Plánujeme, že v roce 2021 již budeme pro Českou Asociací lodních tříd RS, případně další lodní třídy nebo kluby nabízet on-line sledování závodů jako standardní službu. Zajistíme vše potřebné. Registraci závodu v SAP Sail Insight, zápůjčku mobilních telefonů s datový připojením a nastavenou aplikací SAP Sail Insight i možnost analýzy závodů v prostředí SAP Sailing Analytics. Součástí dodávaných služeb bude i živé promítání průběhu závodů fanouškům na břehu.

Pokud plánujete pořádat regatu, ozvěte se nám. Rádi se domluvíme na spolupráci.

Máte dotaz nebo zájem o bezplatnou konzultaci?
Kontaktujte nás

Chat online

Chatujte s námi online a získtejte tak okamžitou odpověď

Zavolejte nám

+420 463 030 920

Pošlete nám e-mail

Napište nám Vaše dotazy, nebo poptávku